Haklar İçin Yaz!

 

Her yıl tüm dünyada ortak bir amaç için hareket ediyoruz. Farklı ülkelerde insan hakları ihlaline uğrayan kişilerin adalete kavuşması için devlet yetkililerini mektup ve imza yağmuruna tutuyoruz.  Hakları ihlal edilenlerin kendisine de mektuplar göndererek onlarla dayanışma gösteriyoruz. Böylece insan hakları ihlal edilenlerin hayatlarında değişim yaratıyoruz.

 

Biz onlarca ülkede insan hakları için hareket geçen yüz binlerce kişiyiz. Aramıza katılın, siz de bu küresel hareketin parçası olun! 

 

Detaylı bilgi için: HaklarİcinYaz.org.tr

 

 

Etki Ettiğimiz Hayatlar


 

ALBERT WOODFOX

 

"Cezaevi duvarlarının ötesinden gelen mesajlarınız bana inanılmaz bir güç verdi. Uluslararası Af Örgütü üyelerine ve destekçilerine yatıkları harika iş için teşekkür ederim." 

 

ABD'li Albert Woodfox hücre hapsine mahkum edilmesinden 44 yıl sonra nihayet Şubat 2016'da serbest bırakıldı. Woodfox'un serbest bırakılması için yetkililere geçen yıl 240.000 imza ve mektup gönderildi.

 

 

 

 

PHYOE PHYOE AUNG

 

"Bana ve hareketimize destek veren herkese teşekkür ederim. Aldığımız mektuplar yaptığımız iş için ilham kaynağı oldu. Dünyanın izlediğini ve yalnız olmadığımızı fark ettim."

 

Burma'da hükümet karşıtı eylemler organize ettiği için 2015'te hapis cezasına mahkum edilen öğrenci lideri Phoye Phyoe Aung, Nisan 2016'da serbest bırakıldı. Dünya genelinde Uluslararası Af Örgütü üye ve destekçileri Aung için yetkililere 394.000 imza, mesaj ve mektup gönderdi. 

 

 


 

YECENIA ARMENTA

 

"Yalnız olmadığımı söyleyen mektupları aldığımda kendimi çok iyi hissettim. Hala başkalarının haklarını önemseyen insanların olduğunu bilmek heyecan verici."

 

2012'de tutuklanan ve kocasını öldürdüğü iddiasıyla işkenceye maruz kalan Yecenia Armenta, Haziran 2016'da serbest bırakıldı. Dünya genelinde 300.000 fazla kişi serbest bırakılması için Meksika yetkililerine yazdı.

 

 

 

FRED BAUMA VE YVES MAKAWAMBALA

 

"On yedi aylık tutukluluktan sonra nihayet özgür olduğum için mutluyum. Uluslararası Af Örgütü'ne ve serbest bırakılmam için mücadele eden herkese teşekkür ederim."

 

Kongo'da demokrasiyi destekledikleri için hapis cezasına mahkum edilen aktivistler Fred Bauma ve Yves Makawambala, Ağustos 2016'da serbest bırakıldı. Geçen yıl dünya genelinde 170.000 kişi, Fred ve Yves'in serbest bırakılması için harekete geçti.