Biz kimiz?

 

Uluslararası Af Örgütü, insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan insanların oluşturduğu, uluslararası alanda tanınan küresel bir harekettir. Vizyonu, her insanın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tarafından kabul edilen insan haklarına ve diğer tüm uluslararası insan hakları standartlarına erişebilmesini sağlamaktır.

 

Uluslararası Af Örgütü dünyanın dört bir yanında 216 ülke ve bölgede faaliyet gösteren, 7 milyondan fazla insanın, herkesin insan haklarını kullanabilmesi için mücadele ettiği küresel bir harekettir. Farklı kültürlere, farklı dini ve ideolojik inançlara sahip bu insanlar, temel insan haklarına herkesin sahip olduğu, insan haklarının herkes tarafından benimsendiği, uygulandığı ve korunduğu bir dünya için çalışma kararlılığında birleşiyorlar. Uluslararası Af Örgütü, aktivist, üye ve destekçileriyle birlikte, uluslararası dayanışma temelinde kampanyalar yürüterek, insan haklarını geliştirmek için yılmadan mücadele veriyor.

 

Siz de aramıza katılabilir, Uluslararası Af Örgütü üyesi ya da destekçisi olarak gerçek bir fark yaratabilirsiniz!

 

Uluslararası Af Örgütü hakkında

Bizimle, çalışma yöntemlerimizle ve insan hakları ihlallerini durdurmak ve insan haklarını korumak için yürüttüğümüz çalışmalarla ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki linklere bakabilir, internet sitemizi inceleyebilir ya da bizimle bağlantıya geçebilirsiniz!

 

Uluslararası Af Örgütü’nün Tarihçesi

Kampanyalarımıza ilk başladığımız tarih olan 1961 yılından bugüne dek, hiç durmadan dünya çapındaki insan hakları ihlallerini engellemek için çalıştık. 

 

Uluslararası Af Örgütü Hakkında

 

 

Türkiye Şubesi Hakkında

 


Türkiye Şubesi Direktörü

 


Şeffaflık

 

 

Sıkça Sorulan Sorular